• 75 LAT JEDYNKI
  75 LAT JEDYNKI
 • 75 LAT tworzymy historię
  75 LAT tworzymy historię
 • 75 LAT na scenie
  75 LAT na scenie
 • 75 LAT jesteśmy kreatywni
  75 LAT jesteśmy kreatywni
 • 75 LAT realizujemy pasje
  75 LAT realizujemy pasje
 • 75 LAT doświadczamy
  75 LAT doświadczamy
 • 75 LAT osiągamy sukcesy
  75 LAT osiągamy sukcesy
 • 75 LAT lubimy wiedzieć
  75 LAT lubimy wiedzieć
 • 75 LAT rozwijamy talenty
  75 LAT rozwijamy talenty
 • 75 LAT wracamy
  75 LAT wracamy
22 marca w naszym liceum odbyła się VI edycja Festiwalu Wiedzy „Nauka – sposób na sukces”. W tym dniu, w murach Jedynki zapanowała prawdziwie akademicka atmosfera. Zaszczycili nas bowiem swoją obecnością pracownicy naukowi, doktoranci i studenci 9 ośrodków naukowych: Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Politechniki Śląskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetów: Jagiellońskiego, Ekonomicznego, Opolskiego, Śląskiego i  Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. 

W licznym, prawie sześćdziesięcioosobowym gronie przedstawicieli świata nauki, mieliśmy zaszczyt gościć m.in. prof. dr. hab. inż. Piotra Wieczorka, dyrektora Instytutu Chemii Uniwersytetu Opolskiego, prof. dr. hab. Piotra Gwiazdę z Polskiej Akademii Nauk, dr hab. inż.  , dr. hab. inż.  Romana Witułę  Prof. PŚ, Kierownika Katedry Matematyki na Wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiejdr. hab. inż. Wojciecha Kempę prof. PŚ - kierownika zespołu dydaktycznego informatyków na Wydziale Matematyki Stosowanej, dr. Piotra Halembę Prof. AWF, Kierownika Katedry Zarządzania Sportem i Turystyką AWF w Katowicach, ks. dr. hab. Dawida Ledwonia Prof. UŚ, zastępcę dyrektora Instytutu Nauk Teologicznych WT UŚ. Wśród obecnych, mieliśmy również przyjemność gościć Panią Kornelię Newy, wicestarostę wodzisławskiego. Podczas uroczystego otwarcia Festiwalu wysłuchaliśmy wykładu  inauguracyjnego „Człowiek = mikroelektrownia, czyli czym jest energy harvesting” dr inż. Agnieszki Mirkowskiej, pracownika naukowego Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej.  Szczególnie ważnym punktem części oficjalnej było podpisanie porozumienia o współpracy naszego Liceum z Wydziałem Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego.
Po części oficjalnej uczniowie uczestniczyli w sumie w 39 tematycznych warsztatach, wykładach i pokazach prowadzonych przez pracowników naukowych oraz studentów kół naukowych. Mieli również okazję do zapoznania się z ofertami edukacyjnymi poszczególnych uczelni oraz indywidualnych rozmów z ich przedstawicielami przy stoiskach promocyjnych. 
Festiwal to wydarzenie wpisujące się w tradycję naszego Liceum, które promuje naukę, dzięki której można osiągnąć sukces, o czym świadczą losy licznego grona naszych absolwentów. Wszystkim uczestnikom Festiwalu składamy serdeczne podziękowania za przyjęcie zaproszenia, podzielenie się swoimi naukowymi pasjami oraz wsparcie naszych uczniów w planowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej. 

Filmowa relacja z wydarzenia

 

                                                                

Back to top