5 czerwca grupa 3AB3 wzięła udział w warsztatach online zorganizowanych przez angielską organizację edukacyjną Immerse Education, z siedzibą w Londynie.

W czasie godzinnych interaktywnych warsztatów "Preparing for careers that don't exist yet" młodzież mogła wysłuchać wykładu oraz zadawać pytania.

"Przygotowanie do kariery, która jeszcze nie istnieje" to dynamiczny warsztat prezentowany przez najlepszych ekspertów Immerse Education. Ponieważ świat ewoluuje w bezprecedensowym tempie, rynek pracy zmienia się wraz z nim, dając początek nowym możliwościom kariery, które są równie ekscytujące, co nieprzewidywalne. Warsztat ma na celu wyposażenie ambitnych uczniów szkół średnich w wiedzę i umiejętności poruszania się w krajobrazie, w którym jedyną stałą jest zmiana.

Podczas tego godzinnego wykładu uczniowie mogli odkrywać nowe ścieżki kariery: zanurzyć się w fascynujący świat nowych zawodów, napędzanych postępem technologicznym, zmianami potrzeb społecznych i środowiskowych oraz w potrzebach społecznych i wyzwaniach środowiskowych. Uczniowie mogli także odkryć podstawowe umiejętności, które pozostaną niezbędne na każdym przyszłym rynku pracy, takie jak zdolność adaptacji, rozwiązywanie problemów i umiejętności cyfrowe, a także poznać praktyczne strategie, aby zacząć rozwijać te umiejętności już dziś. Grupa mogła również zaangażować się w sesję pytań i odpowiedzi.