W dniach 17-18 października 2024 r. po raz pierwszy w naszej szkole włączyliśmy się w organizację Dni Erasmusa. Opowiadając o krajach, które odwiedziliśmy w minionych latach zaprezentowaliśmy kulinarne oblicze Europy.

Gorące rytmy Reunionu, hiszpańskie sombrera, portugalskie babeczki, włoska pizza i kawa to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały dziś w auli I LO na członków naszej szkolnej społeczności jak i na zaproszonych gości ze szkół podstawowych. Dni Erasmusa, bo o nich mowa, organizujemy w naszej szkole po raz pierwszy. Są one okazją do pokazania naszym uczniom i nauczycielom krajów, które odwiedziliśmy w poprzednich latach i zaprezentowania ich kultury oraz tradycji. Razem z uczniami pracującymi przy realizacji naszego najnowszego projektu „Active Global Citizenship” zaprezentowaliśmy kulinarne oblicze Europy. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w zajęciach przygotowanych dla nich w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Oprócz tego pierwszoklasiści wzięli udział w prelekcji dotyczącej korzyści z brania udziału w projektach europejskich. Uczestnicy Dni Erasmusa mieli okazję uwiecznić wspólnie spędzony czas w specjalnie przygotowanej fotobudce. Świętowanie zakończyliśmy wspólną belgijką. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do uczestnictwa w różnych działaniach projektowych. Do zobaczenia na erasmusowych ścieżkach!