„PIERWSZA POMOC – I TY MOŻESZ RATOWAĆ”

Projekt edukacyjny realizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich

w Wodzisławiu Śl. we współpracy z Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. oraz firmą FIREMED – Pogotowie i ratownictwo medyczne.

25.04.2016r. zakończyliśmy szkolny etap projektu. O godzinie 10.00 dwudziestu czterech uczniów z klas drugich rozpoczęło test finalizujący projekt dotyczący pierwszej pomocy. Po miesiącach zdobywania wiedzy w  salach lekcyjnych oraz w siedzibie straży pożarnej przyszedł czas na sprawdzenie naszej wiedzy. Gości i uczestników projektu przywitała pani dyrektor Janina Rurek.

W skład komisji weszli: Pani wicedyrektor Elżbieta Tkocz, sekc. Zbigniew Gąsiorkiewicz i sekc. Mateusz Kaczmarek z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim oraz Pan Dawid Michalski. Każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie o ukończeniu projektu edukacyjnego. Spośród piszących wyłoniono także pięć najlepszych osób, które tworzyć będą szkolny zespół ratowniczy. W skład zespołu wejdą: Ariana Szewczyk, Julia Grzonka, Dominika Kowalska, Anna Adamczyk oraz Sabina Wodecka.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wysoki poziom wiedzy, a gościom za dotychczasową współpracę i życzliwość.

Przed nami międzyszkolny etap projektu, do którego pragniemy zaprosić uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Chcemy razem uczyć się ratować i pomagać innym.