I Powiatowe Manewry Pierwszej Pomocy już za nami!

Z przyjemnością informujemy, że zaproszenie do udziału w I Manewrach Pierwszej Pomocy, które nasze Liceum zorganizowało we współpracy z Powiatową Państwową Strażą Pożarną, przyjęło dziesięć drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wśród tych, którzy odważyli się stawić czoło zadaniom przygotowanym przez strażaków, znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 3 w Wodzisławiu Śl., Gimnazjum w Zespole Szkół w Radlinie, Gimnazjum w Mszanie i Rogowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl., Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., Liceum Ogólnokształcącego w Rydułtowach, I i II Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śl. Drużyny pod czujnym okiem wodzisławskich strażaków, zaprezentowały wysoki poziom swoich praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i zachowania się w sytuacjach kryzysowych zagrażających bezpieczeństwu. Miały również okazję zapoznać się ze strukturami organizacyjnymi jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia i ratownictwa medycznego oraz być świadkami pozorowanej akcji ratowniczej podczas wypadku drogowego. Swoją obecnością zaszczycili nas: Adam Gawęda- senator RP, Danuta Maćkowska - członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego, Gabriela Bała - naczelnik Wydziału Obywatelskiego, Informacji Niejawnych i Zarządzania Kryzysowego, Andrzej Kania- przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz st.kpt. Marek Misiura - komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. Podczas imprezy połączonej ze szkolnym Dniem Sportu I LO odbyła się zbiórka funduszy na pomoc w leczeniu i rehabilitację Martyny Kozyrskiej, absolwentki Jedynki, która zmaga się z chorobą nowotworową. W sumie, wraz z kwotą zebraną kilka dni wcześniej w szkole, udało się nam przekazać Martynie 2676zł.

Pragniemy podziękować Adamowi Gawędzie, senatorowi RP i Ireneuszowi Serwotce, staroście wodzisławskiemu za objęcie imprezy honorowym patronatem oraz Mieczysławowi Kiecy, prezydentowi Wodzisławia Śl. za umożliwienie jej zorganizowania w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".
Wyrazy wdzięczności składamy również ofiarodawcom: panu Lucjanowi Meisel za słodziutkie kołaczyki, państwu Ewie i Lucjanowi Gonsior, właścicielom Domu Przyjęć w Turzy za przepyszną grochówkę, państwu Iwonie i Jarosławowi Rduch, właścicielom hurtowni "Wodopój" w Wodzisławiu Śl. za orzeźwiającą wodę oraz panu Leszkowi Lenczykowi, prezesowi Zarządu firmy "Flagowa Kraina" za materiały promocyjne.
I Manewry Pierwszej Pomocy stanowiły finał projektu profilaktyczno-edukacyjnego "Pierwsza Pomoc - i Ty możesz ratować" realizowanego przez nasze Liceum od października 2015 roku. Projekt realizowany we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, będzie kontynuowany w kolejnym roku szkolnym.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy, które są umieszczone w galerii na stronie internetowej naszej szkoły oraz na FB. Relacja filmowa ukaże się wkrótce na szkolnym profilu FB.