Poznajmy się – pod takim tytułem miały miejsce w naszej szkole warsztaty z wolontariuszami Z Francji. Uczniowie uczący się języka francuskiego spotkali się z grupą młodych francuzów przebywających w Wodzisławiu w ramach wolontariatu.

W czasie spotkania uczniowie mogli lepiej zgłębić poruszane tematy cywilizacyjne, otworzyć się na komunikację z języku francuskim i przede wszystkim lepiej poznać swoich nowych kolegów. Lekcje poświęcone były odkrywaniu różnic kulturowych i zwyczajów. Uczniowie rozmawiali o podobieństwa i różnicach, ale również o stereotypach, porównując nasze wyobrażenia na temat Francji z odczuciami młodych Francuzów, którzy powiedzieli o tym co im się w Polsce podoba, zaskakuje, a co wzrusza.