Również  tym roku uczniowie naszej szkoły  przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka", która przebiegała pod hasłem " Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!"

SZLACHETNA PACZKA ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2015 roku Paczka połączyła 1 000 000 Polaków! Jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie.

Uczniowie klasy II C postanowili przyłączyć się do tej akcji i  zorganizować konkretną pomoc. Zbierali fundusze w swoich rodzinach, wśród znajomych i sąsiadów na rzecz rodziny, którą odnaleźli wśród wielu potrzebujących  na portalu SZLACHETNEJ PACZKI.To znak, że potrafili się świetnie zorganizować i włączyć w tą akcję także środowisko, w którym żyją.

Udało się -  w połowie grudnia przekazali pomoc w postaci odzieży, zabawek,  środków czystości i żywności potrzebującej rodzinie.

Uczniom gratulujemy skuteczności w działaniu i przede wszystkim wrażliwości!