• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT tworzymy historię
  70 LAT tworzymy historię
 • 70 LAT na scenie
  70 LAT na scenie
 • 70 LAT jesteśmy kreatywni
  70 LAT jesteśmy kreatywni
 • 70 LAT realizujemy pasje
  70 LAT realizujemy pasje
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT osiągamy sukcesy
  70 LAT osiągamy sukcesy
 • 70 LAT lubimy wiedzieć
  70 LAT lubimy wiedzieć
 • 70 LAT rozwijamy talenty
  70 LAT rozwijamy talenty
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
W dniu 13 lutego, w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy mały, ale wyjątkowy Jubileusz X- lecia Wolontariatu.

W grudniu 2007 roku, dzięki nawiązaniu współpracy naszego Liceum z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl., pierwsza grupa naszych uczniów rozpoczęła przygotowania do podjęcia pracy wolontariackiej w  jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej Powiatu Wodzisławskiego. Była to pierwsza zorganizowana grupa licealistów zarówno w Powiecie, jak i w Polsce, która podjęła wolontariat stały w oparciu o ustawę o działalności pożytku publicznego i wolontariatu uchwaloną 24.04.2003r .

Podczas Jubileuszowej Uroczystości wolontariusze IX i X grupy otrzymali z rąk Starosty Wodzisławskiego Ireneusza Serwotki oraz Dyrektora PCPR Ireny Obiegły, podziękowania za pracę, a wolontariusze grupy XI powołania do pracy w rodzinach zastępczych. Podczas uroczystości zostały także wręczone statuetki jako podziękowanie za wkład w rozwój wolontariatu uczniowskiego. Szczególnie wzruszającą chwilą było spotkanie z wolontariuszkami sprzed lat, absolwentkami: Karoliną Kędroń z pierwszej grupy wolontariuszy oraz Pauliną Zawojek z grupy piątej.

Uroczystość uświetnił koncert „W darze dla Wolontariuszy” w wykonaniu szkolnego zespołu "Only One" oraz Kamila Samka i Dominiki Danek występujących  gościnnie na naszej scenie.  

Jubileusz to okazja do podziękowań. Dlatego pragniemy wyrazić naszą wdzięczność przede wszystkim Dyrektor PCPR pani Irenie Obiegły za życzliwość i wolę współpracy z naszą szkołą. Słowa podziękowań kierujemy także pod adresem Pani Wicedyrektor PCPR Danuty Marciniak i  Pani Joanny Krutkiewicz - pedagog z Centrum, które koordynują przygotowaniami i pracą wolontariuszy.

Szczególne podziękowania składamy rodzinom zastępczym, w których nasi uczniowie mogą realizować służbę wolontariacką oraz samym wolontariuszom za ich bezinteresowność, ofiarność i chęć niesienia pomocy. Kochani Wolontariusze, to właśnie dzięki Wam i Waszej  pracy świat, w którym żyjemy codziennie  staje się lepszy:)

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Nakręceni na pomaganie", który został zaprezentowany podczas uroczystości przez PCPPR, przedstawiającego historię naszego wolontariatu oraz pracę wolontariuszy w rodzinach zastępczych.

 

Back to top