Czworo nauczycieli Jedynki wzięło udział w konferencji „Narzędzia TIK w procesie dydaktycznym”, w  liceum Siauliu Lieporiu w Szawlach (Siauliai) na Litwie. Nasi nauczyciele dzielili się swoją wiedzą z kolegami z Litwy i Włoch.

Konferencja odbyła się 6. marca 2018 r.  Uczestniczyli w niej również nauczyciele z włoskiego liceum ISS Leonardo da Vinci z Maccarese – Fiumicino oraz przedstawiciele różnych typów szkół okręgu szawelskiego.

Konferencję rozpoczął wykład doc. dr. V.Žalysa z Uniwersytetu Szawelskiego pt. „ Sztuka i technologia informacyjna w XXI wieku.”  W trakcie konferencji z prelekcją wystąpili p. Jerzy Witkowski i p. Dominika Sidor.  Pan Jerzy Witkowski w prelekcji oraz warsztatach pt. „Discover GeoGebra” prezentował dynamiczne oprogramowanie matematyczne przydatne na wszystkich poziomach edukacji. Pani Dominika Sidor wystąpiła z prelekcją pt. „Rola komiksu w edukacji formalnej i nieformalnej”.  Oprócz udziału w konferencji grupa wodzisławskich nauczycieli obserwowała lekcje swoich litewskich kolegów, brała udział w warsztatach dotyczących funkcjonowania układu oddechowego na Uniwersytecie Szawelskim oraz w lekcji poprowadzonej techniką 3D w gimnazjum Dainai w Szawlach.

Nauczyciele zwiedzili Klasztor Bernardynów w Cytowianach (Tytuvenai), Sanktuarium Matki Bożej w Szydłowie (Siluva), Wilno oraz Górę Krzyży nieopodal Szawli.

Dodatkowo nauczyciele mogli spróbować swoich sił przy produkcji pralinek czekoladowych w miejscowej fabryce czekolady Ruta.

Relacja w wiadomościach SIAULIU TELEVIZIJA: Infostudija, 7.03.2018

(Fragment poświęcony konferencji: 12:55 - 16:15)

Back to top