• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT ponad poziomy
  70 LAT ponad poziomy
 • 70 LAT kochamy wiedzieć
  70 LAT kochamy wiedzieć
 • 70 LAT tańczymy swoje
  70 LAT tańczymy swoje
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT świętujemy
  70 LAT świętujemy
 • 70 LAT pamiętają
  70 LAT pamiętają
W środę, 14 marca 2018, świętowaliśmy Dzień Liczby Pi.

W ramach projektu Erasmus+ nasi nauczyciele i uczniowie wspólnie z partnerami z Litwy i Włoch zorganizowali w swoich krajach obchody tego święta.

Świętowanie rozpoczęliśmy od roztrzygnięcia konkursu "Najsmaczniejsza liczba Pi". 

    
    

Jury, któremu gościnnie przewodniczyła "Magda Gessler", miało bardzo trudne zadanie, ponieważ ilość i jakość zaprezentowanych wypieków okazała się bardzo wysoka. Po wyczerpujących obradach komisja konkursowa pierwsze miejsce przyznała Marysi Mikecie z klasy 3A.

Kolejnym punktem programu był konkurs dla gimnazjalistów "Matematyka - pół żartem, pół serio". Najlepsza okazała się drużyna ze szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi nr 1 im. Marii Skłodowskiej Curie w Wodzisławiu Ślaskim w składzie Małgorzata Duda, Emilia Kuczera i Michał Bożek. Kolejne miejsca zajęły Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi w Gołkowicach. Poziom wszystkich uczestników okazał się bardzo wysoki, a różnice w ilości zdobytych punktów minimalne. Po zakończonym konkursie uczniowie wzięli udział w prelekcji pt. "Z liczbą Pi przez wieki".

 

Ostatnim, najbardziej oczekiwanym punktem obchodów, okazał się konkurs dla licealistów " "Matematyka - pół żartem, pół serio". W zawodach wystąpiło dziesięć 3-osobowych drużyn. Po emocjach związanych z rozwiązywaniem zadań uczestnicy wysłuchali prelekcji "Jak Archimedes obliczał przybliżoną wartość liczby Pi".

W konkursie dla licealistów zwyciężyła reprezentacja klasy 2A w składzie Szymon Frelich, Marcin Łukasik i Szymon Szymiczek. Nagrody zwycięzcom wręczyła dyrektor szkoły Janina Rurek.

Na zakończenie święta uczestnicy konkursów ustawili się do wspólnego zdjęcia.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

22/7 można świętować Dzień Aproksymacji Liczby Pi.

Back to top