• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT ponad poziomy
  70 LAT ponad poziomy
 • 70 LAT kochamy wiedzieć
  70 LAT kochamy wiedzieć
 • 70 LAT tańczymy swoje
  70 LAT tańczymy swoje
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT świętujemy
  70 LAT świętujemy
 • 70 LAT pamiętają
  70 LAT pamiętają
16 marca, podczas drugiej edycji Festiwalu Wiedzy ,,Nauka - sposób na sukces", gościliśmy w naszym Liceum 85 przedstawicieli 21 wydziałów i instytutów 9 uczelni wyższych.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. dr hab. Judyta Rodzińska - Nowak -Prodziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. inż. Piotr Wieczorek - Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego, dr inż. Piotr Serkies - Prodziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz pracownicy naukowi, doktoranci i koła naukowe takich uczelni, jak: Politechnika Śląska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski.

Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonał Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka. Część oficjalną uświetnił wykład inauguracyjny dr hab. Janusza Mierzwy z Uniwersytetu Jagiellońskiego - ,,Druga Rzeczpospolita - wykorzystane szanse czy zawiedzione nadzieje?". Szczególnie ważnym punktem części oficjalnej było podpisanie porozumienia o współpracy naszego Liceum z Politechniką Wrocławską. Wydarzenie to stanowiło oficjalne przypieczętowanie dotychczasowych wspólnych działań dydaktycznych, podejmowanych już od kilku lat.

Po części oficjalnej, uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w wykładach, warsztatach i prelekcjach w 42 grupach tematycznych. Znalazły się wśród nich m.in. warsztaty produkcji kosmetyków naturalnych, receptury aptecznej, kaligrafii chińskiej, archeologii, pokazy robota balansującego, czy człowieka władającego piorunami.

Festiwal to wydarzenie, wpisujące się w tradycję naszego Liceum, które już prawie od 70 lat wierne jest idei popularyzacji nauki, dzięki której można osiągnąć sukces, o czym świadczą losy licznego grona naszych absolwentów.

Szczegółowy harmonogram Festiwalu.

Relacja filmowa z przebiegu Festiwalu ukaże się wkrótce na szkolnej stronie fb.

Back to top