Szkolne rekolekcje wielkopostne AD 2018.

W dniach 7-9 marca 2018 roku przeżywaliśmy szkolne rekolekcje wielkopostne. Przebiegały one pod hasłem „Śladami Daniela”. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Sebastian Mandrysz, który towarzyszył nam przez kolejne trzy dni. Był to czas skupienia, kreatywności, modlitwy, a także wspólnej zabawy. Pierwszego dnia spotkaliśmy się w szkolnej auli, gdzie wysłuchaliśmy konferencji. Dalszym etapem naszego spotkania było wyzwanie kreatywności, czyli praca zespołowa poszczególnych klas połączona ze zdrową rywalizacją. Dzień zakończyliśmy koncertem ks. Jakuba Bartczaka, którego punktem kulminacyjnym był występ ks. Jakuba w duecie z Jadzią Kubicą - uczennicą klasy 2d. W drugim dniu rekolekcji  przede wszystkim zmierzyliśmy  się z bardzo ważnym tematem miłości do bliźnich. Mieliśmy również okazję do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty. Rekolekcje zakończyliśmy trzeciego dnia, w piątek, uroczystą Eucharystią w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim. Przy śpiewie naszego szkolnego zespołu wspólnie mogliśmy rozważać mękę Jezusa i jeszcze lepiej przygotować się do Wielkanocy.

Jędrzej Cofór