• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT ponad poziomy
  70 LAT ponad poziomy
 • 70 LAT kochamy wiedzieć
  70 LAT kochamy wiedzieć
 • 70 LAT tańczymy swoje
  70 LAT tańczymy swoje
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT świętujemy
  70 LAT świętujemy
 • 70 LAT pamiętają
  70 LAT pamiętają
W dniach 09.04.2018-13.04.2018 uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich: IIS Leonardo da Vinci z Maccarese – Fiumicino we Włoszech oraz Siauliu Lieporiu Gimnazija z Szawli na Litwie odwiedzili wodzisławską Jedynkę, gdzie miała miejsce polska odsłona projektu „Matematyka i nauki przyrodnicze pełne przygód” (Adventurous Maths and Science).

Szkoły partnerskie reprezentowane były przez: Germanę Catanię i Mariannę Barberio z Włoch oraz Jovitę Navickiene i Redę Steinmantiene z Litwy. W trakcie pobytu w Wodzisławiu młodzi Europejczycy wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym przygotowanym przez nauczycieli matematyki wodzisławskiego liceum we współpracy z nauczycielami ze szkół partnerskich. Konkurs odbył się w oddanej niedawno do użytku auli szkolnej. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w trzech konkurencjach: ciągi, geometria oraz funkcja kwadratowa. Konkurs przeprowadzono w aplikacji Kahoot. Podczas konkursu szkoły zaprezentowały wysoki poziom. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Jedynki w składzie Wiktoria Kochanek i Sara Szewczyk, drugą lokatę zajęła reprezentacja IIS Leonardo da Vinci w składzie: Giacomo Lovato i Elena De Santis, na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja Siauliu Lieporiu Gimnazija w składzie Guste Dargvainyte oraz Liveta Daniuseviciute. Konkursowi towarzyszył pokaz prezentacji przygotowanych przez uczestników oraz występ szkolnego zespołu artystycznego.

Oprócz udziału w konkursie uczestnicy wymiany mieli okazję zwiedzić wodzisławską sztolnię, Kraków i Kopalnię Soli w Wieliczce, Elektrownię szczytowo-pompową Porąbka – Żar w Międzybrodziu Bialskim oraz Górę Żar.

Uczniowie wzięli udział w lekcjach matematyki i fizyki przygotowanych przez nauczycieli Jedynki: p. Jolantę Warzechę, p. Jerzego Heruda i p. Jerzego Witkowskiego oraz w warsztatach z przedsiębiorczości przygotowanych przez p. Patrycję Gabor ze Szkolnego Ośrodka Karier przy I LO.  W trakcie lekcji fizyki zastosowano zestaw demonstracyjny Circuitsribe, umożliwiający rysowanie obwodów elektrycznych długopisem.

Pan Remigiusz Rączka przygotował warsztaty z kuchni śląskiej. Uczniowie zjedli przygotowane własnoręcznie żur żyniaty i szpajzę.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu Erasmus + Partnerstwa Strategiczne. Koordynatorami projektu „Matematyka i nauki przyrodnicze pełne przygód” są p. Dominika Sidor i p. Jerzy Witkowski.

Back to top