• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT tworzymy historię
  70 LAT tworzymy historię
 • 70 LAT na scenie
  70 LAT na scenie
 • 70 LAT jesteśmy kreatywni
  70 LAT jesteśmy kreatywni
 • 70 LAT realizujemy pasje
  70 LAT realizujemy pasje
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT osiągamy sukcesy
  70 LAT osiągamy sukcesy
 • 70 LAT lubimy wiedzieć
  70 LAT lubimy wiedzieć
 • 70 LAT rozwijamy talenty
  70 LAT rozwijamy talenty
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
Już po raz trzeci, nasze Liceum we współpracy z Powiatową Państwową Strażą Pożarną w Wodzisławiu Śl., 12 czerwca br. zorganizowało Manewry Pierwszej Pomocy.

Tym razem, ze względu na warunki pogodowe, Manewry odbyły się na terenie naszego Liceum.  Zaproszenie do udziału w  tym przedsięwzięciu przyjęło dziewięć drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wśród tych, którzy odważyli się stawić czoło zadaniom przygotowanym przez strażaków, oprócz naszych uczniów, znaleźli  się również uczniowie Zespołu Szkół w Gogołowej, Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Radlinie, Szkoły Podstawowej nr 1 W Wodzisławiu Śl., Szkoły Podstawowej im. Św. Kazimierza w Mszanie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl., Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. KEN w Wodzisławiu Śl., Zespołu Szkól Technicznych im. Witolda Pileckiego w Wodzisławiu.

Manewry miały charakter szkoleniowy, podczas których drużyny uczniów pod nadzorem strażaków uczyły się jak udzielać pierwszej pomocy ofiarom wypadków samochodowych, pożarów, porażeń. Drużyny zaprezentowały wysoki poziom swoich  praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast uczniowie klas I i II naszego Liceum, mogli wczuć się w specyfikę pracy strażaka pokonując strażacki tor przeszkód.

Manewry są finałowym etapem projektu edukacyjno-profilaktycznego „Pierwsza pomoc. I Ty możesz ratować” realizowanego przez I LO przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej od października 2015r. Uczniowie naszej szkoły zainteresowani ratownictwem medycznym oraz pożarnictwem, corocznie, od października do kwietnia, uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy KPPSP na terenie wodzisławskiej komendy. Uczniowie ci, podczas Manewrów odebrali z rąk komendanta KPPSP  mł. bryg. Marka Misiury oraz pani dyrektor Janiny Rurek zaświadczenia, potwierdzające udział  w projekcie. W manewrach udział wzięli również Wicestarosta Danuta Maćkowska, Naczelnik Wydziału Obywatelskiego, Ochrony Informacji Niejawnych i Zarządzania Kryzysowego Gabriela Bała oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Zöllner-Solowska.

Dziękujemy za pomoc w organizacji Manewrów sponsorom : panu Lucjanowi Gonsiorowi za przepyszną grochówkę oraz panu Krzysztofowi Kuczy z firmy Euroclas, dzięki któremu uczestnicy otrzymali pamiątkowe t-shirty.

Szczególne słowa podziękowań składamy mł. bryg. Markowi Misiurze - Komendantowi Powiatowemu PSP, dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej bryg. Jackowi Filasowi oraz koordynatorowi projektu ze strony KPPSP st. sekc. Zbigniewowi Gąsiorkiewiczowi za współpracę w realizacji projektu.

Filmowa relacja z Manewrów ukaże się wkrótce na szkolnej stronie Facebooka.

Back to top