Od marca do czerwca w naszym Liceum, został przeprowadzony przez funkcjonariusza Powiatowej Komendy Policji w Wodzisławiu - asp. Małgorzatę Koniarską, cykl prelekcji z udziałem uczniów klas I i II poświęcony tematyce bezpieczeństwa oraz zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się młodzi ludzie.

Młodzież została zapoznana z różnorodnymi zachowaniami ryzykownymi i ich konsekwencjami prawnymi. Prelegentka wyjaśniła pojęcia demoralizacji i czynu karalnego oraz wykroczenia i przestępstwa. Szczególną uwagę zwróciła na zjawisko cyberprzemocy, omówiła zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, wyjaśniła, na czym polega ochrona danych oraz jak reagować na przemoc w sieci i gdzie szukać pomocy. Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniach. Chętnie włączali się dyskusję oraz zadawali pytania związane z podejmowaną problematyką, która jest szczególnie ważna w perspektywie rozpoczynających się wakacji.  Spotkania te były również okazją do poznania specyfiki zawodu funkcjonariusza policji.