W dniu 22 października 2018 odbyła się w Katowicach uroczysta Inauguracja Uniwersytetu Licealisty.

Wydarzenie miało miejsce na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. W uroczystości wzięło udział troje uczniów naszej Szkoły z klasy III C: Karolina Mikółka, Kinga Wala i Łukasz Wieczorek. Uczniowie otrzymali indeksy Uniwersytetu Licealisty i tym samym rozpoczęli rok akademicki 2018/19. Wzięli również udział w wykładzie inauguracyjnym ,,Dopalacze – dlaczego i jak uszkadzają mózg?”.

Program Uniwersytetu Medycznego umożliwia uczniom (po wcześniej zdanym teście) udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni, a to skutkuje możliwością zdobycia dodatkowych punktów w rekrutacji na kierunki medyczne tejże uczelni.

Gratulujemy uczniom i życzymy sukcesów!