• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT ponad poziomy
  70 LAT ponad poziomy
 • 70 LAT kochamy wiedzieć
  70 LAT kochamy wiedzieć
 • 70 LAT tańczymy swoje
  70 LAT tańczymy swoje
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT świętujemy
  70 LAT świętujemy
 • 70 LAT pamiętają
  70 LAT pamiętają
Przed uczniami I Liceum Ogólnokształcącego otwierają się nowe ścieżki kariery.

Nasza szkoła podpisała umowę o współpracy z polskim oddziałem francuskiej firmy Sopra Steria - przedsiębiorstwa świadczącego  zintegrowane usługi w zakresie: konsultingu, technologii informatycznych i outsourcingu.

Nikt nie kojarzy języka francuskiego z informatyką. Tymczasem, jest to branża dynamicznie rozwijająca się, zwłaszcza na Śląsku, a francuskie firmy specjalizujące się w IT poszukują pracowników ze znajomością języka Moliera, który bynajmniej nie będzie służył upowszechnianiu literatury.

Firma Sopra Steria istnieje na polskim rynku od  10 lat. Obecnie liczy ponad 1000 pracowników.

Przed nami pojawiają się nowe możliwości, ponieważ współpraca zapowiada się obiecująco. Umowa pozwoli uczniom naszej szkoły uczącym się języka francuskiego na udział w warsztatach prozawodowych, organizowanych przez pracowników firmy, które pomogą nam na bliższe poznanie mechanizmów rynku pracy. Będziemy mogli zobaczyć jak działa korporacja i jakie realizuje projekty. Sopra Steria proponuje również wakacyjne staże dla uczniów władających językiem francuskim, którzy zechcą rozwijać kompetencje informatyczne w międzynarodowym środowisku.

Back to top