• 75 LAT JEDYNKI
  75 LAT JEDYNKI
 • 75 LAT tworzymy historię
  75 LAT tworzymy historię
 • 75 LAT na scenie
  75 LAT na scenie
 • 75 LAT jesteśmy kreatywni
  75 LAT jesteśmy kreatywni
 • 75 LAT realizujemy pasje
  75 LAT realizujemy pasje
 • 75 LAT doświadczamy
  75 LAT doświadczamy
 • 75 LAT osiągamy sukcesy
  75 LAT osiągamy sukcesy
 • 75 LAT lubimy wiedzieć
  75 LAT lubimy wiedzieć
 • 75 LAT rozwijamy talenty
  75 LAT rozwijamy talenty
 • 75 LAT wracamy
  75 LAT wracamy
Sukcesy naszych uczniów w XI edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus”

Laureatem konkursu została nasza uczennica  Dominika Danek z klasy 1F , która zaprezentowała bardzo dojrzałą jazzową interpretację utworu „You Make Me Feel” Arethy Franklin.  Drugie miejsce przypadło w udziale ex aequo reprezentantce naszej szkoły, Karolinie Rachwał z klasy 1 H, która zaśpiewała piosenkę „Down on my Knees” oraz Kindze Komarek, wykonawczyni utworu „Warrior”. Kinga reprezentowała II Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śl. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant tej samej szkoły, Piotr Bujnowski z utworem „Stars” z musicalu “Les Miserables”.

Naszą szkołę reprezentowało bardzo liczne grono: 2 zespoły, 2 wykonawców w towarzystwie  akompaniamentu oraz 7 osób indywidualnie na równie wysokim poziomie. I tak dodatkowe wyróżnienia  w konkursie otrzymali: zespól w składzie Natalia Maciejczyk, Alicja Tarasek, Wiktoria Warcholak, Adam Chrobok oraz Wiktoria Henek, Laura Winkler i Zofia Wierzgoń. Pozostali wykonawcy naszej szkoły to: Julia, Jadwiga i Elżbieta Kubica, Zuzanna Marszolik, Paulina Lamża , Agata Hanak, Kacper Cykowski, Klaudia Toman, Karolina Rachwał.

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ,,Cantemus" cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży powiatu wodzisławskiego. W tym roku odbył się on 28.11.2018 na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie, a zorganizowany został przez nauczyciel języków obcych w Branżowej Szkole I Stopnia w Radlinie pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.

Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu była Edyta Górecka- absolwentka Jedynki, która zaprezentowała swój autorski recital, połączony z wykonaniem utworów popularnych artystów w języku angielskim.

W tym roku w szranki stanęła młodzież, prezentująca swoje interpretacje utworów słynnych piosenkarzy w językach angielskim, francuskim, włoskim i niemieckim. Uczestnicy zadziwili jurorów wysokim poziomem muzycznym a także językowym wykonywanych piosenek. Na uwagę zasługuje również fakt, iż prawie połowa utworów wykonywana była przy własnym akompaniamencie, a nie podkładzie dźwiękowym.

Gratulacje dla naszych uczniów i życzymy im owocnego rozwijania swoich talentów!!!

Back to top