Tradycyjnie o tej porze roku ruszyła jedna z najbardziej rozpoznawalnych świątecznych akcji charytatywnych - Szlachetna Paczka - w której to nasza szkoła jak co roku wzięła aktywny udział. Wszystkie klasy włączyły się do pomocy wybranej rodzinie. Ruszyła zbiórka pieniędzy oraz potrzebnych rzeczy.

W sobotnie przedpołudnie samorząd uczniowski wraz z opiekunkami ruszył do sklepów. Zakupiono produkty i zrealizowano wytyczne podane przez wolontariusza- koordynatora, pod którego opieką wybrana przez nas rodzina się znajduje.

Chcieliśmy, żeby było nie tylko praktycznie, ale i ładnie, więc zakupione produkty wspólnie zapakowaliśmy na wzór świątecznych prezentów.

Akcja trwała do 9 grudnia. W tym dniu przedstawiciel samorządu wraz z wolontariuszem szlachetnej paczki udał się o wybranej rodziny, aby obdarować ją przygotowanymi przez szkołę podarunkami.

Całej społeczności szkolnej przekazujemy gorące podziękowania dorosłych i radosne uśmiechy dzieci!