Wyróżnienie dla Kai Żołnierz w XVI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”.

W XVI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Tychach sukces odniosła uczennica klasy 1 b: Kaja Żołnierz. Jej praca zdobyła wyróżnienie przez kwalifikację do wystawy.

To ogromne osiągnięcie, jeśli zważyć na fakt, że do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 2360 prac z 275 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii i Białorusi. Jury w składzie profesjonalistów plastyków – pod kierunkiem artysty plastyka, pana Adama Niesyto – przyznało: 13 nagród specjalnych (prace te znalazły się w kalendarzu wydanym na 2019 rok), 10 nagród, 1 nagrodę wicedyrektora, 118 wyróżnień przez kwalifikację do wystawy, wśród których znalazła się praca naszej uczennicy.

Opiekę artystyczną sprawowała p. Izabela Skrobak.

Gratulujemy!