Uczniowie Jedynki wzięli udział w spotkaniu z panem Lucasem Mackiem, dyrektorem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu w Dijon.

Sciences-Po jest prestiżową we Francji uczelnią kształcącą przyszłych polityków, socjologów i managerów. W trakcie wykładu, prowadzonego w języku angielskim pan Macek przedstawił możliwości studiowania we Francji oraz szczegółową ofertę, jaką Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu w Dijon kieruje do młodzieży z Europy Centralnej. Uczniowie poznali szczegóły dotyczące rekrutacji na studia oraz możliwości otrzymania stypendium dla obcokrajowców. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjaznej atmosferze, a młodzież miała świetną okazję do sprawdzenia swoich kompetencji językowych.