W etapie diecezjalnym XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej Beata Sowa zajęła czwarte miejsce.

27 lutego 2019 roku w Katowicach miał miejsce etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej, organizowanej w tym roku pod hasłem „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. W rozgrywkach uczestniczyło w sumie 54 uczniów z 35 szkół z terenu archidiecezji katowickiej. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Lamża z klasy 1 c, której w przygotowaniach pomagał p. Piotr Bartosik oraz Marta Popielarczyk i Beata Sowa z klasy 1 b, które pracowały pod kierunkiem p. Izabeli Skrobak.

Największy sukces odniosła Beata Sowa, zajmując miejsce 4. Tylko punkt dzielił ją od miejsca trzeciego i awansu do ostatniego etapu olimpiady na szczeblu  ogólnopolskim. Dobrze uplasowała się również Marta Popielarczyk (miejsce 13.) i Paulina Lamża (miejsce 18.). Gratulujemy!

Olimpijskie potyczki odbywały się w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestnicy etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej mogli zwiedzić ten nowoczesny obiekt, a ponadto przekroczyli próg Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, gdzie wzięli udział w południowej Eucharystii. Naszym uczennicom przypadł natomiast wielki zaszczyt: w imieniu zgromadzonych w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego olimpijczyków i ich opiekunów złożyły one podziękowania katowickiemu biskupowi pomocniczemu, ks. Adamowi Wodarczykowi, który zaszczycił nas swoją obecnością i gratulował wszystkim zwycięzcom.