• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT tworzymy historię
  70 LAT tworzymy historię
 • 70 LAT na scenie
  70 LAT na scenie
 • 70 LAT jesteśmy kreatywni
  70 LAT jesteśmy kreatywni
 • 70 LAT realizujemy pasje
  70 LAT realizujemy pasje
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT osiągamy sukcesy
  70 LAT osiągamy sukcesy
 • 70 LAT lubimy wiedzieć
  70 LAT lubimy wiedzieć
 • 70 LAT rozwijamy talenty
  70 LAT rozwijamy talenty
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
III Festiwal Wiedzy „Nauka – sposób na sukces” za nami. Wydarzenie wpisało się w tradycję naszej szkoły, która od 70 lat jest wierna idei promowania nauki.

W tym roku w murach Jedynki gościliśmy przedstawicieli dziewięciu wyższych uczelni: pracowników naukowych i studentów Uniwersytetu Śląskiego, Wrocławskiego, Jagiellońskiego, Opolskiego, Politechniki Śląskiej, Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Nasi uczniowie mieli okazję posłuchać wykładów oraz uczestniczyć w warsztatach z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych prowadzonych w języku polskim i angielskim.

Wykład inauguracyjny poświęcony bezpiecznemu i świadomemu kreowaniu własnego wizerunku w sieci wygłosiła Pani dr Anna Adamus-Matuszyńska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zajęcia w grupach tematycznych dla naszych uczniów oraz młodzieży z Francji, którą gościliśmy w ramach wymiany, poprowadzili: prof. dr hab. Marek Kuźniak, dr hab. Michał Szawerna, dr Wojciech Drąg, Michalina Dzierżęga z Uniwersytetu Wrocławskiego, dr hab. prof. UO Dawid Siodłak, dr hab. Wioletta Ochędzan-Siodłak z Uniwersytetu Opolskiego, dr Wojciech Marchwica, dr Łukasz Sochacki, dr Elżbieta Musialik z Uniwersytetu Jagiellońskiego, mgr Marta Giglok, mgr Maria Belonogova, Martyna Skrobisz z Uniwersytetu Śląskiego, mgr Piotr Glenc z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr inż. Bogusław Ziębowicz, dr inż. Piotr Słanina, dr inż. Roman Bukowski, dr inż. Dominika Trefon-Radziejewska, Aleksandra Lochowicz z Politechniki Śląskiej, dr inż. Piotr Serkies, Mikołaj Grabara, Kajetan Szczurowski z Politechniki Wrocławskiej, Aleksandra Adamczyk, Sara Adamowicz, Marek Pieczka z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Anna Gutkowska, Iga Hasiak, Ewa Hanula ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Młodzież miała także okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną wyższych uczelni, rozmawiając z pracownikami, studentami i odwiedzając stoiska promocyjne.

Dziękujemy gościom, organizatorom festiwalu oraz młodzieży, która wzięła udział w wydarzeniu.

Back to top