• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT tworzymy historię
  70 LAT tworzymy historię
 • 70 LAT na scenie
  70 LAT na scenie
 • 70 LAT jesteśmy kreatywni
  70 LAT jesteśmy kreatywni
 • 70 LAT realizujemy pasje
  70 LAT realizujemy pasje
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT osiągamy sukcesy
  70 LAT osiągamy sukcesy
 • 70 LAT lubimy wiedzieć
  70 LAT lubimy wiedzieć
 • 70 LAT rozwijamy talenty
  70 LAT rozwijamy talenty
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
Uczniowie naszej szkoły zajęli III i V miejsce w Międzynarodowym Językowym Teście Realioznawczym.

„Wszelka komunikacja międzyludzka jest komunikacją między kulturami. Język jest najważniejszym elementem kultury i w nim kultura najpełniej się wyraża” (prof. Waldemar Pfeiffer).

22 marca 2019 r. w PODN w Wodzisławiu Śl. dwie dwuosobowe drużyny w składzie Jakub Durczok i Michał Caniboł z klasy IIa oraz Julia Ściślak i Wiktoria Fuss z klasy Ig reprezentowały naszą szkołę w Międzynarodowym Językowym Teście Realioznawczym w kategorii język niemiecki.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test w wybranym języku obcym. Składał się on z 19 zadań zamkniętych i 1 zadania otwartego. Pytania konkursowe obejmowały zagadnienia dotyczące wiedzy geograficznej krajów wybranego obszaru językowego, np. położenia geograficznego, krajobrazów, ukształtowania terenu, klimatu, wód, dużych miast, krajów związkowych, typowych dań i napojów, zabytków, znanych przedstawicieli kultury i sztuki. W konkursie brały udział drużyny z Rosji, Czech, Węgier, Litwy i Polski.

Obie drużyny zajęły wysokie lokaty: chłopcy z IIa - III miejsce, a dziewczyny z Ig - V miejsce.

Gratulujemy uczniom i opiekunom, p. Hannie Knopek i p. Małgorzacie Zniszczoł.

Back to top