26 kwietnia 2019 r., w auli szkolnej odbyło się uroczyste pożegnanie kolejnego rocznika absolwentów naszego liceum. W tym roku mury „Jedynki" opuściło 229 uczniów z ośmiu oddziałów klasowych. Podczas gali absolwenci, którzy odnieśli szczególne sukcesy, odebrali zasłużone laury. Wśród nich znalazła się Magdalena Bajer - laureatka 45 Olimpiady Geograficznej. Honorowy tytuł "Primus inter Pares", jako absolwent z najwyższą średnią ocen - 5,56 uzyskała Weronika Brawańska. Za osiągnięcie szczególne w postaci 100% frekwencji, została uhonorowana Klaudia Grzelak.

Nagrody zostały wręczone również 37 absolwentom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, 15 wybitnym sportowcom, 23 wolontariuszom, 24 absolwentom szczególnie angażującym się w życie artystyczne szkoły oraz działalność Szkolnej Telewizji ILO.

Szczególnie uroczystym momentem było pożegnanie sztandaru szkoły przez absolwentów i jego przekazanie młodszym kolegom. Uroczystość ubarwiła dedykacja muzyczna w wykonaniu absolwentek: Jadzi Kubicy, Natalii Maciejczyk, Julii Rączki, Alicji Tarasek oraz Wiktorii Warcholak przy akompaniamencie uczniów kl. II: Adama Chroboka i Kuby Tronta. Wzruszająco zabrzmiały podziękowania dla Rodziców, Grona Pedagogicznego oraz młodszych kolegów od tegorocznych absolwentów, w imieniu których przemawiała Marysia Brachmańska.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Oświaty p. Katarzyna Zollner-Solowska oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Dziękujemy Maturzystom za trzy wspólne lata, trzymamy za Was kciuki i życzmy powodzenia - nie tylko na egzaminach maturalnych!