15.10. w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której uczniowie wyrazili  wdzięczność swoim nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud, poświęcenie i troskę o dobro swoich wychowanków. Szczególnie wzruszająco zabrzmiały słowa przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Błażeja Brudnego, skierowane grona pedagogicznego i pracowników szkoły: „Dziękujemy, że stworzyliście dla nas drugi dom, w którym czujemy się bezpieczni”. Ciepłe i miłe słowa padły również z ust przewodniczącego Prezydium Rady Rodziców pana Tomasza Miki.

Uwieńczeniem  uroczystości był koncert „Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce. W darze nauczycielom”, w wykonaniu szkolnego zespołu muzyczno-wokalnego „Only One”, podczas którego wybrzmiała życiowa prawda: każde pokolenie niesie we wspomnieniach portret swojego  nauczyciela – mistrza i przewodnika.