• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT tworzymy historię
  70 LAT tworzymy historię
 • 70 LAT na scenie
  70 LAT na scenie
 • 70 LAT jesteśmy kreatywni
  70 LAT jesteśmy kreatywni
 • 70 LAT realizujemy pasje
  70 LAT realizujemy pasje
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT osiągamy sukcesy
  70 LAT osiągamy sukcesy
 • 70 LAT lubimy wiedzieć
  70 LAT lubimy wiedzieć
 • 70 LAT rozwijamy talenty
  70 LAT rozwijamy talenty
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
5 listopada, w gmachu Sejmu Śląskiego, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom filmowego konkursu „Śląskie. Nakręcamy talenty 2019”. Wśród laureatów znalazł się uczeń klasy Adrian Kotula. Adrian jest jednym z czterech uczniów naszego Liceum, którzy w roku ubiegłym uzyskali stypendium programu „Śląskie. Inwestujemy w Talenty 2018”. Jego opiekunem dydaktycznym była p. Jolanta Warzecha. 

Nakręcony przez Adriana film z realizacji programu stypendialnego został oceniony przez komisję konkursową jako jeden z 10 najbardziej oryginalnych i kreatywnych filmów, przedstawiających to, w jaki sposób przyznane stypendium wpłynęło na rozwój jego talentu.

Program stypendialny „Śląskie. Inwestujemy w talenty” jest projektem Samorządu Województwa Śląskiego realizowanym przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wsparcie młodzieży uzdolnionej w zakresie języków obcych nowożytnych, przedmiotów matematycznych, informatycznych lub przyrodniczych, poprzez przyznanie stypendiów naukowych. Adrian swoje uzdolnienia oraz pasje filmowe realizuje m.in. angażując się w działalność szkolnej telewizji "Jedynki" jako operator kamery i montażysta. Jest autorem wielu realizacji filmowych, prezentujących wydarzenia z życia szkoły, które można zobaczyć na naszym szkolnym facebooku. Gratulujemy sukcesu i życzmy dalszych osiągnięć!

Back to top