Mamy zaszczyt poinformować, że dziesięcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy ,, Biotechnologia jutro ludzkości" o indeks Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Półfinał i finał konkursu odbędą się w marcu 2020 roku. Półfinał konkursu polega na przygotowaniu przez uczniów posteru naukowego na temat nowych metod biotechnologicznych w ochronie środowiska. Postery zostaną następnie przesłane na Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i tam ocenione przez specjalistów. Do trzeciego etapu czyli finału konkursu przejdzie piętnastu uczniów, którzy uzyskają najwyższą punktację za przygotowany poster. Finał będzie polegał na obronie wcześniej opracowanego w posterze tematu w postaci prezentacji multimedialnej przed komisją konkursową. Prezentację do trzeciego etapu oraz jej obronę w finale uczniowie mogą przygotować w języku angielskim.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i zdobycia głównej nagrody jaką jest indeks na Wydział Biotechnologii KUL. Studia mogą być realizowane w j. angielskim lub polskim.

Lista półfinalistów:

Bugla Robert