Jakub Durczok z klasy IIIA zajął pierwsze miejsce w Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Instytut Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Etap pisemny tegorocznej XIII edycji odbył się 9 grudnia 2019r. Uczestnicy rozwiązywali zadania sprawdzające umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, znajomość gramatyki i leksyki oraz zagadnień z kultury angielskiego obszaru językowego.

Finałowy etap ustny, który miał miejsce 8 stycznia br., polegał na rozmowie w parach na wylosowany temat. Komisja konkursowa przyznawała punkty za umiejętność strategicznego budowania i reagowania na wypowiedzi, sprawność komunikacyjną, dobór słownictwa, poprawność gramatyczną oraz wymowę.

W konkursie sukces odnieśli również uczniowie z klasy IId - Paweł Łupieżowiec zajął czwarte miejsce, a Zofia Chmielewska miejsce szóste.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekunowie: Magdalena Adamek i Katarzyna Koszorz