Towarzyszyły mu różne wydarzenia – warsztaty, spotkania, konferencje. Szkolny Ośrodek Karier zaproponował uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych specjalną ofertę warsztatową, która spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Doradcy Ośrodka przeprowadzili zajęcia grupowe dla gimnazjalistów pod hasłem „ A może jestem przedsiębiorczy? Moja droga zawodowa”. W siedzibie Ośrodka gościliśmy uczniów Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śl. oraz gimnazjalistów z Mszany. Kolejne spotkania odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach dla gimnazjalistów z Pszowa, oraz w Zespole Szkół Zawodowych w Radlinie dla gimnazjalistów z Marklowic i  Gimnazjum nr 2 z Wodzisławia Śl. Dzięki warsztatom uczniowie mieli okazję nie tylko dowiedzieć się co znaczy słowo przedsiębiorczość oraz jakie cechy posiada osoba przedsiębiorcza ale również mogli przygotować bilans własnych cech charakteru oraz umiejętności przedsiębiorczych przydatnych w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Z kolei dla uczniów LO w Rydułtowach oraz ZSZ w Radlinie Szkolny Ośrodek Karier przeprowadził warsztaty „Bądź przedsiębiorczy – zadbaj o swoją przyszłą karierę zawodową”. Uczniowie zapoznali się  z zasadami rządzącymi rynkiem pracy, oraz przeanalizowali swoje kompetencje zawodowe pod kątem własnej przedsiębiorczości.