Mikołaj Knopek z kl.IIIB, absolwent FLEXa, reprezentuje Śląsk w Programie FLEX Alumni Mentoring.

Program jest sponsorowany przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie, koordynowany przez Fundację American Councils for International Education i przeznaczony dla alumnów Flexa. Jego uczestnicy, pod opieką doświadczonych mentorów wywodzących się z elitarnej grupy byłych uczestników programów wymiany amerykańskiego Departamentu Stanu, przez pół roku rozwijają  swoje umiejętności liderskie oraz zarządzania projektami. Jest to wyjątkowa szansa na rozwój osobisty, nowe kontakty i konkretne umiejętności, które mogą przydać się w przyszłej nauce lub karierze zawodowej. Mikołaj jako uczestnik programu pracuje pod opieką mentora nad opracowaniem i wdrożeniem działać w swojej lokalnej społeczności własnego projektu społecznego,  wykorzystując doświadczenie zdobyte podczas pobytu w USA. Uczestniczy również w budowaniu sieci kontaktów pomiędzy absolwentami programu Flex, łączącej ze sobą ponad 29000 absolwentów na całym świecie.

Przy okazji dzielenia się radością z sukcesu Mikołaja pragniemy przypomnieć, że w naszej szkole mamy obecnie trzech finalistów FLEXa: Dawid Baluch i Mikołaj Knopek z klasy 3B są absolwentami programu, natomiast Igor Porwoł z klasy 3A czeka na wyjazd do USA. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z całej Trójki:)