Pragniemy zaprosić wszystkich rodziców, nauczycieli oraz uczniów, do włączenia się w organizowaną w naszej szkole, zbiórkę jedzenia pod hasłem: DZIEL SIĘ - NIE MARNUJ!

Jeśli kupiłeś za dużo jedzenia i nie chcesz, aby się zmarnowało - jest na to sposób: PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM!

Ofiarowana żywność będzie przekazywana do „Jadłodzielni”, czyli lodówki, w której można pozostawić posiłek dla osób potrzebujących. Lodówka jest zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie naszej szkoły, przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, na ulicy Wałowej 30

w Wodzisławiu Śląskim.

Zbiórka na terenie szkoły będzie przeprowadzana w każdy piątek do godz. 11:30 do specjalnie wystawionego pojemnika przy zejściu do szatni. Produkty na bieżąco będą umieszczane w lodówce, a następnie przekazane do „Jadłodzielni”.

Pamiętaj, że jeśli pragniesz podzielić się posiłkiem, to najpierw zapoznaj się z regulaminem „Jadłodzielni”, aby dowiedzieć się, jakie produkty można w niej umieścić, a jakich nie.

Włącz się do akcji i nie pozostawaj bierny na powszechny problem marnowania jedzenia !!!

FAKTY: Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, co roku na świecie marnuje się 1,3 mld ton żywności, nadającej się do spożycia. To 1/3 produkcji żywności na Ziemi. Statystyka budzi tym większe wrażenie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że 868 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu. Polska również nie ma czym się chwalić. Według danych Programu Racjonalizacji i Ograniczenia Marnotrawstwa Żywności, w całym łańcuchu żywnościowym, marnujemy niemalże 5 mln ton żywności. Co ciekawe, 60 proc. tej liczby stanowią konsumenci. W polskich domach, w każdej sekundzie przez cały rok, w koszu ląduje aż 92 kg żywności, co stanowi odpowiednik 184 bochenków chleba.