W ramach współpracy z Politechniką Śląską nasi uczniowie uczestniczyli w programie Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza.

22 września w auli Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyła się konferencja podsumowująca pierwszą edycję projektów badawczych realizowanych z uczniami szkół ponadpodstawowych.

Komisja konkursowa wybrała 55 projektów, które zostały zaprezentowane w czasie konferencji. Wyłonione do realizacji projekty obejmowały bardzo szeroką tematykę. Zainteresowanie udziałem w nowym programie Politechniki było ogromne, ostatecznie uczelnia nawiązała współpracę z 18 szkołami średnimi z terenu województwa śląskiego.

Zespoły projektowe składały się z 2-3 uczniów klas drugich lub trzecich, a opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele akademiccy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3A: Konrad Fyda, Konrad Hałaszko i Maciej Kopiec, a opiekę pełnił dr inż. Piotr Słanina, pracownik Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej. Projekt naszych uczniów dotyczył zastosowań rachunku różniczkowego, zapraszamy do zapoznania się jego treścią Otwórz dokument PDF

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronach uczelni KONFERENCJA POLITECHNIKA oraz RELACJA FOTOGRAFICZNA