Program I Powiatowych Manewrów Pierwszej Pomocy Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjalnych

I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śl. oraz  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu ŚL. zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych na I Powiatowe Manewry Pierwszej  Pomocy połączone z obchodami Szkolnego Dnia Sportu, które odbędą się dn.14 czerwca 2016r. o godz. 10.00 w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

W programie m.in.:

• pokazy czynności ratowniczych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w formie scenek pozoracyjnych z udziałem uczniów i strażaków
  • międzyklasowe rozgrywki sportowe uczniów ILO
  • pyszna grochówka i ciasto domowego wypieku

Impreza jest  połączona z akcją charytatywną mającą na celu zbiórkę funduszy na leczenie Martyny - absolwentki I LO, która walczy z chorobą nowotworową.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Adam Gawęda, senator RP oraz Ireneusz Serwotka, starosta wodzisławski.

POWIATOWE MANEWRY PIERWSZEJ POMOCY (drużyny szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych):

830 – zbiórka ekipy technicznej Manewrów oraz instruktorów poszczególnych  zadań (miejscem zbiórki Amfiteatr).

900 – rozpoczęcie rejestracji zespołów ratowniczych poszczególnych szkół w  punkcie rejestracji manewrów (obiekt Amfiteatru).

945 – zakończenie rejestracji zespołów ratowniczych.

1000 – uroczyste Otwarcie I Powiatowych Manewrów Pierwszej Pomocy Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjalnych (Amfiteatr).

1020 – rozpoczęcie zadań praktycznych dla poszczególnych zespołów ratowniczych.

Lokalizacja zadań zgodnie z  otrzymaną mapką Parku.

ok.1330 – uroczyste zakończenie Manewrów, omówienie zadań praktycznych, wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków.

DZIEŃ SPORTU (międzyklasowe rozgrywki sportowe uczniów ILO):

845 – zbiórka w szkole, przebranie w strój sportowy (sale według przydziału).

900 – wyjście do Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

930 – zbiórka klas na „Trzech Wzgórzach”. Sprawdzenie obecności przez wychowawców klas (Amfiteatr).

1000 – uroczyste Otwarcie I Powiatowych Manewrów Pierwszej Pomocy oraz Dnia Sportu (Amfiteatr).

1020 – rozpoczęcie międzyklasowych rozgrywek  sportowych.

Konkurencje:

-rowerki crossowe

-wieża linowa

-labirynt

-boule

-koszykówka 4x4

-dart/narty pięcioosobowe

-semafory

-przeciąganie liny.

ok.1330 –  podsumowanie rozgrywek i Manewrów, omówienie zadań praktycznych, wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków.

Program zawodów oraz dnia sportu

845 – zbiórka w szkole, przebranie w strój sportowy (sale według przydziału).

900 – wyjście do Rodzinnego Parku Rozrywki

„Trzy Wzgórza”.

930 – zbiórka klas na „Trzech Wzgórzach”.    Sprawdzenie obecności przez wychowawców klas (Amfiteatr).

1020 – rozpoczęcie międzyklasowych rozgrywek  sportowych.

Konkurencje:

-rowerki crossowe

- wieża linowa

-labirynt

-boule

-koszykówka 4x4

-dart/narty pięcioosobowe

-semafory

-przeciąganie liny.

ok.1330 –  podsumowanie rozgrywek i Manewrów, omówienie zadań praktycznych, wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków.