28 października 2016 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Licealisty Wydziału Lekarskiego w Katowicach,

w której wzięło udział aż siedmiu uczniów naszej szkoły. Uczniowie zostali przywitani przez Dziekana Wydziału Lekarskiego w Katowicach. Następnie odbyło się pasowanie na Studenta i wręczenie indeksów. Już wtedy okazało się, że reprezentacja naszego liceum była najliczniejsza. Uczniowie wysłuchali wykładu inauguracyjnego  pt.: „Wykorzystanie technik komputerowych w chirurgii stomatologicznej i implantologii”.W dalszym ciągu uczniowie zostali oprowadzeni po Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej oraz Kampusie Uczelni . Każda sala Centrum Symulacji Medycznej jest wzorowana na salach szpitalnych; znajduje się tam blok operacyjny, sala intensywnej terapii, porodówka i wiele innych. Nie brakuje aparatury medycznej, pacjentów, oraz karetki. Wyposażenie uczelni jest  niesamowite i robi wrażenie. Sale są odzwierciedleniem życia szpitalnego, a więc studenci nie mają kłopotu z tym, aby poczuć się jak prawdziwi lekarze.