• 75 LAT JEDYNKI
  75 LAT JEDYNKI
 • 75 LAT tworzymy historię
  75 LAT tworzymy historię
 • 75 LAT na scenie
  75 LAT na scenie
 • 75 LAT jesteśmy kreatywni
  75 LAT jesteśmy kreatywni
 • 75 LAT realizujemy pasje
  75 LAT realizujemy pasje
 • 75 LAT doświadczamy
  75 LAT doświadczamy
 • 75 LAT osiągamy sukcesy
  75 LAT osiągamy sukcesy
 • 75 LAT lubimy wiedzieć
  75 LAT lubimy wiedzieć
 • 75 LAT rozwijamy talenty
  75 LAT rozwijamy talenty
 • 75 LAT wracamy
  75 LAT wracamy
9 listopada, przedstawieniem spektaklu muzycznego "Tajemnica Miłosierdzia" w wykonaniu naszych szkolnych artystów, zakończyliśmy  obchody Dnia Papieskiego, które w tym roku przebiegały  w dwóch etapach.

Pierwszym z nich był udział naszych uczniów w ogólnopolskiej kweście na rzecz stypendialnej Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która odbyła się w dniach 8-9 października. Natomiast spektakl w reżyserii p. prof. Władysławy Bańczyk, wystawiony w auli naszego liceum, miał na celu wyeksponowanie wątków nauczania Jana Pawła II adresowanych do młodzieży. Dzięki różnorodnym formom artystycznego przekazu w wykonaniu naszych uczniów: profesjonalnym wręcz układom i choreografii tanecznej, utworom muzyki klasycznej i nowoczesnej,  słowu mówionemu, dostarczył on zarówno uczniom, jak i rodzicom  głębokich przeżyć. W przesłanie spektaklu wpisało się również niezwykle ciekawe spotkanie z naszą absolwentką Beatą Grzegorzek, aktualnie studentką IV roku medycyny, która przez ostatni rok wprowadzała miłosierdzie w praktykę codziennego życia w Zambii jako wolontariuszka misyjna.

Materiał filmowy zarówno  ze spotkania z Beatą, jak i ze spektaklu ukaże się wkrótce na naszej szkolnej stronie Fb.

Back to top