Nasi uczniowie uczestniczyli w wykładach w ramach współpracy z Katedrą Międzynarodowych Studiów Polskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

6 grudnia klasa 2f pod opieką pani Joanny Kramarczyk i pani Dominiki Dudy uczestniczyła w zajęciach akademickich prowadzonych w semestrze zimowym dla kierunku międzynarodowe studia polskie. Zajęcia miały miejsce w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z charakterem zajęć uniwersyteckich oraz z tematyką poruszaną podczas studiów na tym kierunku. Podczas zajęć na temat duskursu medialnego młodzież pracowała metodą zadaniową, uczniowie rozmawiali na temat przemian tradycyjnych gatunków w Internecie.

Największe zainteresowanie wzbudził przedmiot sztuka regionu. To zajęcia warsztatowe z podstawowymi informacjami na temat sztuki chińskiej, podczas których uczniowie próbowali swoich sił w sztuce kaligraficznej.

Z kolei 8 grudnia w ramach patronatu naukowego objętego nad naszą szkołą gościliśmy Panią Profesor Małgorzatę Kitę, która wygłosiła dwa wykłady. "Czy istnieje polska miłość?" - tak brzmiał tytuł prelekcji skierowanej do maturzystów. Uczniowie niższych klas mieli okazję posłuchać wykładu o marketingowej mocy miłości w mediach.