6 czerwca br. w siedzibie Telewizji Regionalnej TVT w Rybniku została podpisana umowa o współpracy pomiędzy naszym Liceum a Telewizją TVT.

Umowę podpisali: Dyrektor Janina Rurek oraz Prezes Zarządu Telewizji Regionalnej TVT Roman Olma. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyła również ekipa naszej szkolnej telewizji oraz uczniowie biorący udział w zajęciach szkolnego koła dziennikarsko-filmowego.

Współpraca ta z całą pewnością zwiększy możliwości rozwoju oraz zdobywania umiejętności wszystkim uczniom zainteresowanym nowoczesnymi technologiami w środkach masowego przekazu, pracą dziennikarską i fotoreporterską.

W ramach porozumienia młodzież będzie miała m.in. możliwość poznania tajników montażu TV, warsztatu pracy profesjonalnych dziennikarzy (zarówno w studiu telewizyjnym, jak i w terenie podczas zbierania materiałów reporterskich), a także udziału w spotkaniach i prelekcjach prowadzonych przez pracowników Telewizji TVT.

Dla pasjonatów z koła dziennikarsko-filmowego i naszej telewizji szkolnej drzwi Telewizji TVT będą otwarte nawet w czasie wakacji!