Troje naszych licealistów zdobyło laury w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „ZŁOTY WAWRZYN”.

"Odpowiednie dać rzeczy słowo!" – pisał dawno temu C. K. Norwid. Teraz stało się to również ambicją uczniów Jedynki. Nie od dziś wiadomo, że nasi uczniowie nie tylko chętnie czytają literaturę piękną (co jakiś czas widać to na sprawdzianach z lektur…), ale również ją tworzą!

W prozie brylował Adam Kohut z humanistycznej (a jakże!) klasy IIe, zajmując I miejsce. Tuż za nim na II miejscu uplasowała się uczennica klasy Ia – Karolina Gemza. W poezji III miejsce przypadło Magdalenie Bajer z klasy IIg. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w naszej literackiej ojczyźnie-polszczyźnie!