• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT ponad poziomy
  70 LAT ponad poziomy
 • 70 LAT kochamy wiedzieć
  70 LAT kochamy wiedzieć
 • 70 LAT tańczymy swoje
  70 LAT tańczymy swoje
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT świętujemy
  70 LAT świętujemy
 • 70 LAT pamiętają
  70 LAT pamiętają
Celebrując tegoroczne Święto Niepodległości wspólnie śpiewaliśmy hymn narodowy, wzięliśmy udział w koncercie artystów Jedynki oraz wysłuchaliśmy wykładu dra hab. Marka Białokura z Uniwersytetu Opolskiego.

9 listopada włączyliśmy się w akcję Rekord dla Niepodległej, by całą społecznością szkolną zaśpiewać hymn narodowy.  Dla podkreślenia doniosłości chwili założyliśmy kokardy narodowe.

16 listopada odbył się wykład dra hab. Marka Białokura z Uniwersytetu Opolskiego na temat "Dążenie do wolności to wielka siła ludzi i narodów. Polska i Polacy między utratą a odzyskaniem niepodległości 1795-1918-2018".  Prelegent w pasjonujący sposób przeprowadził słuchaczy przez lata walk o godność i niepodległość, spinając klamrą czasy upadku Rzeczypospolitej z sytuacją nam współczesną. Piękne i mądre słowa na stulecie...  

Wysłuchaliśmy również koncertu "Dla Niepodległej" w wykonaniu artystów z Jedynki.  Brawurowo wykonany repertuar obejmował znane i piękne utwory odwołujące się do wolności i niepodległości przeplatane poezją. W programie znalazły się utwory Chłopców z Placu Broni, Czerwonych Gitar, Grzegorza Ciechowskiego, Krzysztofa i Piotra Cugowskich, Marka Grechuty, Sztywnego Pala Azji, Janusza Radka oraz wiersze Jonasza Kofty, Stanisława Balińskiego, Tadeusza Różewicza i Juliana Tuwima.  Na scenie wystąpili: Hubert Brzonkalik, Zofia Klapuch, Kamil Opolony, Filip Pawelec, Wojciech Zychma, Paulina Bluszcz, Wiktoria Krajewska, Dominika Danek, Zofia Wierzgoń, Kacper Loranc, Jadwiga Kubica, Julia Kubica, Szymon Czorny, Barbara Górecka.

Opiekę nad przygotowaniem uroczystości sprawowali nauczyciele: Dominika Duda, Marta Moszczyńska, Piotr Sidor.

Zachęcamy do zapoznania się z galeriami zdjęć:

Back to top