W dniach 9-10.02.2019 r. na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu odbyły się zawody okręgowe XLV Olimpiady Geograficznej, w których uczestniczyło 116 uczniów z całego województwa.

Zawody trwały dwa dni. W pierwszym dniu uczestnicy rozwiązywali zadania  testowe. W tej części rywalizacji udział  wzięło czterech naszych uczniów: Magdalena Bajer i Emilia Brejza z klasy IIIg oraz Łukasz Bielawski i Paweł Nawrat z klasy Ia. Do drugiego dnia zawodów zakwalifikowała się Magdalena Bajer. Uczennica ta zajęła 11 miejsce, tym samym zakwalifikowała się do zawodów centralnych XLV Olimpiady Geograficznej. Zawody te odbędą się 11-14 kwietnia w Kołobrzegu.

Gratulujemy uczennicy ogromnego sukcesu i życzmy powodzenia w zawodach centralnych.

Do Olimpiady przygotowywał uczniów pan Marian Dziadek.