W dniu 28 V 2019 r. odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu "Między chemią a biologią" dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu biologii i chemii. Mieli do rozwiązania 14 niełatwych zadań (7 z biologii i 7 z chemii), za które łącznie mogli zdobyć 40 punktów (50% z biologii i 50% z chemii). Po zakończeniu części pisemnej konkursu uczniowie uczestniczyli w prelekcji prozdrowotnej oraz w słodkim, ale zdrowym poczęstunku.

Najlepszy w konkursie okazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr. 28 w Wodzisławiu Śląskim Filip Fedoniuk, który zajął I miejsce Łukasz Klon ze Szkoły Podstawowej w Rogowie zajął II miejsce, Julia Segiet ze Szkoły Podstawowej im. Romana Dworczaka w Syryni zajęła miejsce III.

Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy uzyskali IV i V lokatę: Brzezinka Agata ze Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Radlinie, Szymański Adam i Otocka Dobrosława ze Szkoły Podstawowej  Nr 2 w Rydułtowach oraz Mateusz Podbielski z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 7 w Wodzisławiu Śląskim.

Wszystkim laureatom  i ich opiekunom gratulujemy sukcesu.