18 września w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie odbyła się coroczna uroczystość organizowana przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W trakcie tej wyjątkowej gali Uczelnia uhonorowała listami gratulacyjnymi JM Rektora UŚ prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka 41 najzdolniejszych uczniów z 12 szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego, laureatów oraz finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych. W wydarzeniu wziął udział prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek, który niezmiernie ciepłymi słowami powitał uczestników wydarzenia, a także naukowcy z Instytutu Fizyki im. Augusta Chełkowskiego UŚ dr Aneta Szczygielska-Łaciak oraz dr Marcin Łaciak, którzy poprowadzili inspirujący wykład pt. „Od tonu do muzyki” połączony z eksperymentami i doświadczeniami fizycznymi.

Z dumą informujemy, że wśród nagrodzonych tytułem „Śląskiego Asa” 2019 jest uczeń naszej szkoły Jakub Durczok z klasy IIIA, który otrzymał to prestiżowe wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie języków obcych.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi nagrody oraz życzymy kolejnych sukcesów i realizacji założonych celów.

Relacja z gali "Śląskich Asów" przygotowana przez telewizję UŚ: https://www.youtube.com/watch?v=wp5v2jNXiV0