W dniach 23-25 października 2019 roku odbyły się szkolne rekolekcje.

W roku szkolnym 2019/2020 rekolekcje szkolne w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim przebiegały pod hasłem "Odetchnij pełnią życia". Konferencje wygłosił ks. Tomasz Antczak. Gośćmi specjalnymi byli natomiast: rycerz Janek i jego kompan oraz zespół "niemaGOtu". Uczniowie mieli również czas na integrację; w pierwszym dniu tworzono w salach projekty poświęcone wymarzonym rekolekcjom, a w dniu drugim oglądaliśmy wystawę przygotowaną przez naszych uczniów i katechetów poświęconą pierwszej pielgrzymce papieża Jana Pawła II do Polski; po zapoznaniu się z nią klasy rozwiązywały quiz konkursowy. Kulminacją rekolekcji była - poprzedzona nabożeństwem pokutnym - piątkowa msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim.

Prezentujemy fotorelację z tego wyjątkowego wydarzenia.