• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT tworzymy historię
  70 LAT tworzymy historię
 • 70 LAT na scenie
  70 LAT na scenie
 • 70 LAT jesteśmy kreatywni
  70 LAT jesteśmy kreatywni
 • 70 LAT realizujemy pasje
  70 LAT realizujemy pasje
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT osiągamy sukcesy
  70 LAT osiągamy sukcesy
 • 70 LAT lubimy wiedzieć
  70 LAT lubimy wiedzieć
 • 70 LAT rozwijamy talenty
  70 LAT rozwijamy talenty
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
Pasja, profesja, powołanie..., czyli Ogólnopolski Tydzień Kariery w I LO.
Tydzień Kariery to wydarzenie o zasięgu ogólnokrajowym, mające na celu wspieranie młodzieży w planowaniu  kariery zawodowej. Nasza szkoła już od kilku lat uczestniczy w tej akcji. Dlatego w tym roku, od 21 do 24 października,  wiele się u nas działo. Na początku tygodnia maturzyści, podczas zajęć prowadzonych przez doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim, uczyli się planowania i zarządzania swoją karierą zawodową. Uczestniczyli również  w spotkaniu z przedstawicielką  Międzynarodowej Organizacji Edukacyjnej Kastu z Katowic, która wspiera uczniów w planowaniu i podejmowaniu studiów za granicą. Podczas zajęć mogli dowiedzieć się, jak wiele możliwości daje studiowanie np. w Anglii, Danii, Holandii, a nawet w Chinach.

Przez cały tydzień gościliśmy również uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych. Odwiedziło nas w sumie ok. 120 uczniów  wodzisławskich szkół:  SP nr 21, SP nr 10, ZSP nr 3, SP nr 8 oraz  uczniów szkół z Łazisk,  Skrbeńska, Krostoszowic i Radlina. Uczestniczyli oni  w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli "Jedynki". Ale nie tylko. Zajęcia pod tytułem „Zagraniczne programy stypendialne sposobem na sukces” prowadzili nasi uczniowie. Wśród nich Dawid Baluch, stypendysta dwóch prestiżowych amerykańskich uczelni: Uniwersytetu Standforda oraz Uniwersytetu w Yale.

Dużą popularnością cieszyły się warsztaty językowe „Kariera języków – języki w karierze” oraz „Języki obce – paszport do kariery”. Jak co roku, nie zabrakło uczniów zafascynowanych biologią i chemią, być może przyszłych lekarzy, którzy uczestniczyli w warsztatach „Złudzenia optyczne - czyli co widzi okulista” , oraz w krótkim kursie z anatomii i zajęciach laboratoryjnych z chemii. Dla pasjonatów matematyki i informatyki przygotowaliśmy również ciekawe propozycje: warsztaty informatyczne „Play Kahoot” oraz zajęcia  „Zasada szufladkowa Dirichleta, czyli co wspólnego ma matematyka z... włosami?" Uczniowie, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanej wizji swojej przyszłości zawodowej, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego pod hasłem „ Jaki kierunek wybrać? – Drogowskazy kariery”.  Natomiast uczestnicy warsztatów prowadzonych przez  szkolnego psychologa  uczyli się, jak być kreatywnym na co dzień.

Wszystkim gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie oraz nauczycielom i uczniom naszej szkoły, zaangażowanym w realizację tegorocznego OTK,  serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Back to top