XII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus” rozstrzygnięty.

Oliwia Hudek z utworem „Halo” oraz Zuzanna Bornikowska wraz z zespołem w składzie Hubert Brzonkalik, Kamil Opolony i Jakub Kwaśnica, którzy zaprezentowali piosenkę „Dernière danse” zdobyli ex aequo pierwsze miejsce w XII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus”, który odbył się 22 listopada na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie. Na podium stanęła również Zosia Wierzgoń zajmując miejsce trzecie.

Konkurs zorganizowany został przez Branżową Szkołę I stopnia w Radlinie i jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży powiatu wodzisławskiego, czego dowodem jest fakt, iż w szranki stanęło 28 zespołów i solistów. Prezentowali oni utwory muzyczne w takich językach jak angielski, niemiecki, czy francuski.

Oprócz miejsc na podium, jury konkursu przyznało również wyróżnienia. Otrzymali je Klaudia Tomala oraz Wojtek Zychma i Jakub Kwaśnica.

Warto dodać, iż nasze Liceum było najliczniej reprezentowane ze wszystkich  szkół. Oprócz wyżej wymienionych uczniów, na scenie pojawili się również: Agata Domurat, Natalia Karwot, Julia Gawlica, Paulina Kubica, Karol Kubica, Weronika Kaczmarek, Karolina Rachwał,  Kamila Klimek, Julia Pilch oraz Oliwia Zozworek.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich młodych Artystów „Jedynki”!